Get Adobe Flash player
%AM, %03 %041 %2014 %00:%Wrz

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowo-Wokalnej „Per organa ad astra”

Written by

To ciekawa propozycja dla wszystkich chcących zakosztować wzniosłych przeżyć, jakie daje bogactwo muzyki organowej. To wydarzenie kulturalne na wysokim artystycznie poziomie. Wystąpią uznani w świecie artyści z Polski i z zagranicy: Igor Cecocho (Wrocław), Inna Kamarian (Uzbekistan), Sylvia László (Węgry), Roman Pliś (Wrocław), Roman Perucki (Gdańsk), Sylwester  Rostetter (Węgry) oraz Marek Stefański (Kraków).

Koncerty będą odbywać się przez cztery kolejne soboty września
o godz. 19:00.

Towarzyszyć im będą interesujące wykłady wybitnego znawcy muzyki Marka Dyżewskiego.
Zapraszamy na festiwal do Jelcza-Laskowic, do kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbe, miejsca, gdzie znajduje się wysokiej klasy instrument, który niewątpliwie zapewni wiele atrakcji najbardziej wrażliwym melomanom.

WSTĘP WOLNY! to dodatkowy, istotny walor festiwalu.


IDEA FESTIWALU: w naszej współczesności osobiste odniesienie człowieka do kultury stanowi nie tylko wyraz wewnętrznej równowagi, ale także podstawę przyszłego rozwoju narodów. Kultura ma swój wymiar historyczny i praktyczny, ale jednak to właśnie świat wartości, które w niej odnajdujemy, pozwala nam dostrzec to co dobre i piękne. Wartości te istnieją w przestrzeni nauki, międzyosobowego dialogu, w wierze i w sztuce, o czym wspominał niejednokrotnie św. Jan Paweł II.

Sztuka, w tym muzyka budzi nadzieję w ludzkich sercach i dlatego właśnie pod tytułem  NADZIEJA przebiega pierwsza edycja festiwalu.

 

Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość.

Jan Paweł II


Festiwal jest wspólnym przedsięwzięciem trzech podmiotów: Fundacji  „ Studium Culturae Ecclesiae” (prezes: dr Ewelina Kondziela, wiceprezes: ks. mgr lic. Paweł Stypa), która jest głównym pomysłodawcą i organizatorem projektu, ks. dziekana Janusza Nowickiego, proboszcza parafii rzymsko-katolickiej pw. św. Maksymiliana Kolbe, gospodarza festiwalu oraz dyrektora Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach Łukasza Dutkowskiego. Fundacja  „ Studium Culturae Ecclesiae” zrealizowała już ponad 200 inicjatyw w formie wykładów, wystaw oraz koncertów różnego
typu. Dzialalność kulturalna fundacji zawiera często aspekt edukacyjny i adresowana jest zarówno do dorosłych, jak i młodzieży. Celem tych działań jest przybliżanie i rozpowszechnianie sztuki, która jest niezbywalnym elementem życia człowieka i sprzyja rozwojowi zainteresowań oraz budowaniu wartościowych postaw społecznych.


Wydarzeniu patronują m.in.: Metropolita Wrocławski abp. Józef Kupny, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, Konsul Generalny Republiki Węgier Adrienne Körmendy.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.