%AM, %26 %041 %2014 %00:%Lis

Ilona Celina Rorzkowska - Projekt Design Dolnośląski

www.ilonacelina.com www.ilonacelina.com

Design Dolnośląski to wystawa designu, tekstyliów i mebli. ​Wszystkie ​wzory, oraz projekty tkanin zostały zaprojektowane ​i wykonane ​przez Ilonę Celinę Rorzkowską i były inspirowane tradycyjnym wzornictwem Dolnego Śląska oraz jego sztuką ludową. ​Meble, które także będzie można oglądać na wystawie, wykonał projektant Piotr Marek. ​

​Wystawę będzie można oglądać od 02.12.2014 aż do 16.01.2015. na Nadodrzu, w Krzywym Kominie, na ulicy Dubois 33 - 35 A.
Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 02.12.2014 o godzinie 19:00.

designDolnosl

DESIGN DOLNOŚLĄSKI to projekt, którego głównym celem jest reanimacja dolnośląskiego wzornictwa oraz wykorzystanie go we współczesnym projektowaniu tkanin, ubioru i przedmiotów codziennego użytku.

Trudno uwierzyć w to, że tak różnorodna tradycja polskiego designu, dekoracji i ornamentyki (wykorzystywania konkretnych materiałów i narzędzi) przestała praktycznie istnieć. Oczywiście można zaobserwować pewien odwrót tejże tendencji, jednak wciąż daleko nam do głęboko zakorzenionej świadomości istnienia dolnośląskiej tradycji, ducha i kultury, w której obecnie żyjemy.

Brakuje nam zaprojektowanych świadomie oraz osadzonych w kulturze regionalnej produktów, które rozpoznawane są jako wzornictwo typowe dla Dolnego Śląska. Powszechny jest też brak świadomości i wiedzy na temat jej bogactwa, z której mogą czerpać kolejne pokolenia młodych artystów, projektantów, grafików.

​_____​

Ilona Celina Rorzkowska, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Z wykształcenia jest architektem, w 2012 roku rozpoczęła studia na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Mieszka we Wrocławiu, na co dzień
prowadzi​i
 swoją firmę, w której zajmuję się projektowaniem i fotografowaniem
(www.ilonacelina.com).
​ ​Właścicielka marki
​MIMO (
mimofashion.
​pl​
). W 2014 zrealizowała projekt DesignDolnoslaski.pl, który zamierza kontynuować także w kolejnych latach.
​Swobodnie posługuje się technikami plastycznymi, jest uzależniona od fotografii, rysunki i malarstwa, a sztuka jest główną i najważniejszą osią jej rozwoju.

Na
​jej
 koncie jest wiele wystaw i nagród, m.in.: Stypendium Fundacji
​Prezydenckiej ​
Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich, Nagroda Rektora Politechniki Wrocławskiej, Stypendium Kultury i Sztuki Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Artystyczne Stypendium Prezydenta Miasta Wrocław, statuetka Promotora Gminy i Miasta Ścinawa.

Więcej na stronie: www.ilonacelina.com

Design Dolnośląski - strona:  http://designdolnoslaski.pl/pages/autor/