%PM, %06 %581 %2016 %12:%Paź

AAA AUTO oficjalnie uruchamia oddział we Wrocławiu, oferując do 150 samochodów

Wrocław, 6 października 2016 r. – AAA AUTO, największy dealer używanych samochodów w Europie Środkowej, oficjalnie otworzyła dzisiaj we Wrocławiu swój 4. oddział w Polsce. Od czerwca oddział działał w systemie testowym, skupując, sprzedając i finansując używane samochody, oferując także inne usługi, w tym ubezpieczenia samochodów.

Nowy oddział AAA AUTO jest zlokalizowany przy ul. Tynieckiej 3 we Wrocławiu-Bielanach i obejmuje ponad 10.000 m2 terenu. Początkowo zmieści się na nim do 150 samochodów, a docelowo nawet 300 aut w ciągu 12 miesięcy od chwili uruchomienia oddziału. Firma stworzyła 30 miejsc pracy, z czego ponad połowa jest już obsadzona. Oddział nadal poszukuje kolejnych pracowników na pozycje nabywców i sprzedawców, menedżerów usług finansowych oraz pomocników.

Nasz nowy oddział we Wrocławiu-Bielanach jest ulokowany w bardzo dobrym miejscu, ponieważ znajduje się w pobliżu skupiska sklepów wielkopowierzchniowych oraz blisko autostrady A4, łączącej Berlin-Wrocław-Katowice-Kraków. Lokalizacja zgodna jest z naszą strategią zakładającą tworzenie oddziałów AAA AUTO w pobliżu dużych centrów handlowych, w których obecne są międzynarodowe sieci detaliczne, a klienci w jednym miejscu mogą wybierać spośród samochodów nowych, jak i używanych. Obecnie oferta obejmuje niemal 150 samochodów i spodziewamy się, że w połowie przyszłego roku nasi klienci będą mogli wybierać spośród 300 aut dostępnych na miejscu w salonie, ale także zdalnie w innych oddziałach AAA AUTO obecnych w Polsce“ – powiedział Ken Scarratt, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce.

„Jestem bardzo zadowolony z otwarcia oddziału AAA Auto we Wrocławiu. Jest to następna czeska firma, która postanowiła zainwestować swoje pieniądze na Dolnym Śląsku, doceniając potencjał regionu, a szczególnie Wrocławia. Myślę, że proponowane przez firmę usługi będą bardzo interesujące dla mieszkańców miasta i regionu. Mam też nadzieję, że ich wysoka jakość będzie punktem odniesienia dla innych tego typu działalności. Życzę firmie samych sukcesów i tysięcy zadowolonych klientów” – powiedział Arkadiusz Ignasiak, Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Polsce.

AAA AUTO specjalizuje się w samochodach po pierwszym lub drugim właścicielu, z udokumentowaną historią serwisową. Samochody są szczegółowo badane w trakcie zakupu, co powoduje, że aż 65-70% z nich nie jest przyjmowane z powodu usterek technicznych lub prawnych. Firma proponuje klientom szeroką ofertę usług, od wykupu, przez zakup w rozliczeniu, aż do zakupu pojazdu na raty i z pakietem ubezpieczeń. Oferuje gwarancję legalnego pochodzenia pojazdu i możliwości jego wymiany na inny, w terminie do siedmiu dni, jak również gwarancję ubezpieczeniową Carlife na stan mechaniczny pojazdu do 12 miesięcy. Sprzedawane przez firmę samochody są jej własnością i posiadają dożywotnią gwarancję prawną. Wiosną tego roku firma wprowadziła unikalne na rynku aut używanych rozwiązanie, pozwalające na finansowanie zakupu auta używanego w kredycie z jednoczesną rekompensatą kosztów kredytu.

Dotychczas AAA AUTO otworzyła w Polsce trzy oddziały: w Piasecznie, Warszawie i Katowicach, w których łącznie sprzedała w ciągu ostatniego roku działalności ponad 2500 samochodów. Obecnie firma oferuje w Polsce ponad 700 sprawdzonych aut, które w 80% pochodzą z rynku rodzimego. O klientów troszczy się ponad 100 pracowników w Polsce, a 30 operatorów call center AAA AUTO dostępnych jest siedem dni w tygodniu, od 8:00 do 21:00.

Firma planuje uruchamiać kilka oddziałów rocznie, początkowo w największych miastach Polski. W każdy z nich będzie inwestowała około 2 mln Euro, a środki zostaną przeznaczone na adaptację siedzib oddziałów oraz zakup aut.

Z raportu AAA AUTO wynika, że w 2015 roku rynek samochodów używanych w Polsce obejmował prawie dwa i pół miliona ofert sprzedaży (2 479 000). Dla porównania w Czechach ofert tych było 932 000, na Węgrzech 556 000, a na Słowacji 508 000. Przeciętny używany samochód był oferowany przez polskich właścicieli w ubiegłym roku za 21 172 zł i miał około 12 lat oraz niemal 170 tys. km przebiegu. Najwięcej ofert sprzedaży używanych samochodów pojawiło się w województwie mazowieckim (354 501), a najmniej w województwie opolskim (44 834). Z kolei, w sierpniu 2016 roku w województwie dolnośląskim liczba ofert sprzedaży samochodów używanych wyniosła 11 818, a średnia cena wynosiła 22 452 PLN.

Polacy najczęściej zamieszczali w sierpniu 2016 roku ogłoszenia o sprzedaży następujących aut używanych:

1. Opel Astra
  2. Volkswagen Passat
  3. Volkswagen Golf
  4. BMW 3
  5. Audi A4
  6. Ford Focus
  7. Ford Mondeo
  8. Opel Corsa
  9. Renault Megane
  10. Audi A6

***

Grupa AAA Auto istnieje na rynku od 24 lat i prowadzi sieć ponad 40 salonów samochodowych w Czechach, Polsce, na Słowacji i Węgrzech. Specjalizuje się w samochodach po pierwszym lub drugim właścicielu, z udokumentowaną historią serwisową. Od momentu rozpoczęcia działalności, Grupa AAA Auto obsłużyła ponad 1,75 miliona klientów. Obroty firmy przekraczają 435 milionów euro i sprzedaje ona ponad 63 000 pojazdów rocznie.