Get Adobe Flash player
Filip Stankiewicz

Filip Stankiewicz

Rząd Donalda Tuska wydał prawie 120 mln zł na bułgarskie rakiety sowieckiej konstrukcji z lat 50. - pisze "Gazeta Polska". Sprzedawcą jest polsko-bułgarskie konsorcjum, którego członkiem jest Polit Elektronik - firma odpowiadająca za remont rządowego Tu-154.

Od wielu lat przekonuje się nas o ogromnych korzyściach wynikających z przynależności Polski do UE, starannie unika się przy tym dyskusji o innych możliwościach współpracy z resztą Europy. Czy poniższe pytania unaocznią Polakom prawdę o współpracy z UE? Czy jej zwolennicy umieją odpowiedzieć na te pytania?

PO świętuje 100mld euro otrzymanych od Unii jednak realnie dostaniemy z UE mniej, bo nasza składka do UE wzrośnie. W efekcie dostaniemy znacznie mniej, chyba że zamiast wzrostu gospodarczego nasza gospodarka zacznie się zwijać i to szybko. Przy założeniach rządowych netto dostaniemy znacznie mniej:

%AM, %04 %369 %2012 %07:%Cze

Patologiczne rządy

Groźby "zalania betonem", przypadkowo zbiegające się w czasie liczne kontrole urzędników i ściąganie podatków od nieotrzymanych pieniędzy - takie "przyjemności" spotykają przedsiębiorców, którzy opowiedzieli Wirtualnej Polsce o nieprawidłowościach przy budowie autostrad.
%PM, %29 %786 %2012 %17:%Lut

Koalicja "Polska wolna od GMO" alarmuje

Koalicja "Polska wolna od GMO" alarmuje: ustawa, którą jutro zajmie się Sejm, nie zabezpiecza przed żywnością modyfikowaną. Koalicja "Polska wolna od GMO" zorganizowała dziś przed Sejmem pikietę, w której apelowała o wprowadzenie zmian w prezydenckim projekcie ustawy o nasiennictwie - nad którym jutro prace rozpocznie parlament. Zdaniem koalicji - zapisy zawarte w ustawie de facto pozwalają na wprowadzenie nasion genetycznie modyfikowanych na tzw. "własny użytek".A problem polega na tym, że GMO raz wprowadzonego do ekosystemu nie da się już zatrzymać. Pyłki roślin przenoszone są bowiem wiatrem na duże odległości. Z kolei obecność GMO w ekosystemie uniemożliwia prowadzenie upraw ekologicznych a nawet tylko tradycyjnych.

Coraz więcej wskazuje, że śmierć Andrzeja Leppera nie była samobójstwem - wybrałem najciekawsze materiały na ten temat. Co prawda prokuratura od początku sugeruje, że to było samobójstwo, ale instytucja ta skompromitowała się wiele razy - żeby wspomnieć choćby sprawę morderstwa Krzysztofa Olewnika, katastrofę w Smoleńsku czy aferę hazardową - że trudno w te doniesienia wierzyć. A fakt przeprowadzenia sekcji zwłok szefa Samoobrony dopiero po kilku dniach, gdy pewnych substancji nie da się już wykryć, czyni prokuraturę jeszcze mniej wiarygodną. W dodatku bliski współpracownik Leppera mówi, że gdyby Samoobrona nie wystawiła list to poparłby on Prawo i Sprawiedliwość, a to wielu by się nie podobało.

Przeczytałem w internecie tezę, że likwidacja 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego ma służyć zniszczeniu lub ukryciu dokumentów pozwalających odtworzyć działania pułku i innych organów Państwa przed 10 kwietnia 2010, tego tragicznego dnia i być może także po tym dniu (a także rosyjskich mechaników, którzy coś robili przy TU-154 kilka dni przed 10.04.2010).

%PM, %15 %971 %2010 %22:%Maj

Pytania o katastrofę

Pytania o katastrofę publicysty Łukasza Warzechy. Zdarzają się też  ciekawe komentarze wśród kilkuset zamieszczonych pod Jego artykułem.
http://lukaszwarzecha.salon24.pl/177395,pytan-nie-ubywa

%AM, %24 %423 %2012 %09:%Wrz

EKIPA TUSKA POPIERA GMO

Koalicja PO i PSL dopuściła stosowanie pasz zawierających GMO do końca 2016 roku, a według "Rzeczpospolitej" rząd Donalda Tuska zamierza pozwolić na uprawę roślin genetycznie zmodyfikowanych - tymczasem są nowe badania naukowców pokazujące, że zwierzęta karmione GMO chorują na raka, żyją krócej i niektóre z nich mają zniekształcone ciała - info o tym i szokujące zdjęcia poniżej. Czytałem, że syrop glukozowo-fruktozowy stosowany w Polsce jest produkowany z roślin GMO - czy ktoś z Państwa może to potwierdzić lub dowiedzieć się czy to prawda?

Pierwszy filmik nagrany po katastrofie przez Rosjanina, na którym słychać głosy po polsku jeśli jest autentyczny to jest kluczowym dowodem. Trudno przypuszczać, że został tak realistycznie zmontowany, poza tym wtedy byłoby zapewne w internecie wiele jego wersji, a jest jedna. Tam są wyraźnie głosy po polsku a zaraz później strzały. Kolejna sprawa - kokpit ocalał, a to dziwnym trafem właśnie ciał pilotów nie mogą znaleźć. Byli w fotelach, przypięci pasami, w hełmofonach. Pożar się rozpoczął po katastrofie, więc jeśli piloci byli przytomni to mogli wyskoczyć przed rozprzestrzenieniem się ognia. Mogli zginąć, ale właśnie ich ciała miały największą szansę ocaleć w całości. Czy chodzi o to, aby ukryć prawdziwą przyczynę ich śmierci?

Strona 1 z 2

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.