Get Adobe Flash player

Iwo Cyprian Pogonowski

%AM, %22 %486 %2012 %10:%Kwi

Punkt Zwrotny w Rozwoju Chin?

Sprawozdanie Banku Światowego „Chiny 2030” nosi tytuł „Punkt Zwrotny w Rozwoju Chin”.  Autorzy Robert Zoelick oraz Klaus Rohland zapowiadają, że w roku 2030 Chiny będą należały do najbogatszych państw na świecie według sprawozdania Banku Światowego, długiego na 500 stron, przygotowanego z pomocą Państwowego Ośrodka Badań Rozwoju Gospodarczego Chin. W dokumencie tym na użytek rządu Chin opisane są szczegółowo gruntowne reformy wielkich przedsiębiorstw państwowych, konieczne, żeby uniknąć nadchodzącego okresu coraz bardziej zwalniającego się tempa rozwoju gospodarczego. Chinom zagraża tak zwana pułapka „zarobków średnich.”

Handel złotymi zębami w obozie w Sachsenhausen przypomniała mi książka Tomasza Grossa „Złote żniwa,” która jest antypolską propagandą i trzecią z kolei jego publikacją, bardzo korzystną dla żydowskiego ruchu roszczeniowego, obecnie wielokrotnie kompromitowanego przez samych Żydów, takich jak profesorowie Norman Finkelstein, autor książki „Przedsiębiorstwo Holokaust” i Noam Chomsky, „wróg Izraela numer jeden,” którzy nazywają działaczy żydowskiego ruchu roszczeniowego złodziejami i oszustami („crooks” etc.).

%PM, %24 %968 %2011 %22:%Sty

Koniec Historii Rosyjskiej Nafty?

Koniec historii sowieckiej nafty przypada na koniec 1991 roku, poczym nie-komunistyczny rząd w Moskwie kontrolował rosyjskie pola naftowe i przemysł z nimi związany do stycznia 2011 roku. Wówczas nadszedł koniec historii rosyjskiej nafty według dyskusji w The Wall Street Journal z 24 stycznia 2011. W styczniu 2011 kontrolowana przez Kreml rosyjska firma naftowa Rosneft zawarła kontrakt z British Petroleum wielką międzynarodową firmą w celu prowadzenia wspólnych poszukiwań ropy naftowej i gazu ziemnego w rosyjskich wodach podbiegunowych.
Korporacje zachodnie mają nadzieję, że układ ten jest początkiem nowej i międzynarodowej ery rosyjskiego przemysłu naftowego.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.