Get Adobe Flash player
Dorota Niedźwiecka

Dorota Niedźwiecka

 

Postanowiły postawić Janowi Pawłowi II pomnik inny, niż tradycyjne. Odpowiedzieć w praktyce na jego pragnienie cywilizacji miłości, podejmując mnóstwo inicjatyw wspomagających rozwój rodzin.

%AM, %13 %482 %2013 %10:%Mar

Estetyczna śmierć miarą moralności

Postulaty środowisk aborcyjnych są pełne nielogicznych argumentów. Rozmowa z Pawłem Jaranowskim z antyaborcyjnej Fundacji Pro-Life

Naukowcy z Seattle przeprowadzili badania, z których wynika, że komórki dziecka poczętego mogą przedostawać się do organizmu matki. Ulokowują się one m.in w płucach, wątrobie czy sercu kobiety, przekształcając się w komórki tych organów, co może np. leczyć te organy bądź zapobiegać rakowi.

%AM, %07 %111 %2013 %01:%Sty

Za orszakiem po raz trzeci

„Kolędy - lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu!” Rozśpiewany Orszak Trzech Króli dziś, 6 stycznia, po raz trzeci zagościł we Wrocławiu. Mimo deszczu wzięło w nim udział aż pięć tysięcy osób.

orszakTrwają przygotowania do kolejnego, trzeciego już Orszaku Trzech Króli. Uliczne jasełka w poprzednich latach gromadziły na trasie od Ostrowa Tumskiego do Rynku kilka tysięcy osób.

%AM, %05 %514 %2010 %11:%Wrz

Życiu zawsze „tak”

„Legalizacja przerywania ciąży nie tylko nie rozwiązuje problemów wielu kobiet i rodzin, ale otwiera nowe rany w społeczeństwie” - Benedykt XVI

%PM, %20 %892 %2005 %20:%Lut

Z alkoholizmu można wyjść!

Pije się dla towarzystwa, dla odwagi. Jeden kieliszek, dwa, trzy.

%PM, %28 %973 %2005 %22:%Lut

Ćpun z różańcem w ręku

Południe. Zwarta kolumna mężczyzn powoli wędruje drogą wśród pól. Jest ich dwudziestu sześciu: dwunastu Polaków, siedmiu Chorwatów, czterech Włochów i trzech Ukraińców.

%PM, %03 %687 %2009 %15:%Paź

Kościół św. Krzysztofa

Niedaleko kościoła św. Wojciecha, za nowoczesną galerią sklepów, zwaną „Galerią Dominikańską”, znajduje się malutki kościółek św. Krzysztofa. Pierwotnie, jeszcze w XIII w., stała tu kaplica pogrzebowa św. Marii Egipcjanki. Później budynek rozbudowano, a w XV w. zmieniono mu patrona.

%PM, %03 %677 %2009 %15:%Paź

Cerkiew

Katedra Polskiego Autokefalicznego p.w. Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy, Kościoła Prawosławnego początkowo była to katolicką kaplicą cmentarną przy parafii św. Elżbiety i nosiła dużo prostszą nazwę - Kościół św. Barbary. Kaplica wzniesiona w 1268r. była od 1303r. kościołem filialnym kościoła św. Elżbiety. Spłonęła w XIVw. Odbudowano ją ok. 1400-1417r.

Strona 1 z 2

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.