Get Adobe Flash player
Artur Adamski

Artur Adamski

Komunizm obalaliśmy m.in. po to, by każdy mógł budować swoje życie zgodnie ze swoim wyborem. Także jednak po to, by wolności oraz przyzwoitych warunków życia i rozwoju, pod dostatkiem było w naszym kraju. Zamiast tego mamy kolejne fale emigracji – nie mniejsze od tych z lat PRL-u, spowodowanych ówczesną zapaścią gospodarczą i wprowadzeniem stanu wojennego.

Uderzającą cechą III Rzeczpospolitej jest rola, jaką w niej odgrywają osoby przez dominujące media namaszczone na „moralny autorytet”. Największe tytuły prasowe, „publiczne” radio i TV niemal nakazują nam spijać z ust każde ich słowo. Przed wczorajszymi pupilkami PRL-u zaleca się bicie pokłonów a oni sami bez żenady sięgają do najmocniejszych słów, wypowiadając się o sprawach, wobec których przeszłość owych mentorów nakazywałaby raczej zachowanie pełnego wstydu, pokornego milczenia. Owe „autorytety” najczęściej bowiem nie mają biografii, którymi można by się chwalić a ich sumienia nie raz obciążają spore łajdactwa. Nie dość, że nikczemności te często mają niebagatelny kaliber to do tego stanowią permanentny wątek ich życiorysów. Są faktami najwięcej chyba mówiącymi o rzeczywistej klasie tych ludzi.

%AM, %14 %514 %2013 %11:%Mar

„OBŁAWA”

Pod takim tytułem w 1966 roku Arthur Penn nakręcił wybitny film z niezapomnianymi kreacjami Roberta Redforda i Marlona Brando. Ta amerykańska „Obława” – to prawdziwy kamień milowy w dziejach światowej kinematografii. Obecnie możemy na ekranach zobaczyć inną „Obławę”. Byłem, widziałem i wybieranie się do kina na ten produkt – odradzam.
%PM, %22 %843 %2013 %19:%Sty

POLACY KUPILI ALASKĘ !

W 1867 roku sfinalizowana została jedna z największych i najdziwniejszych transakcji w dziejach. W jej wyniku Rosja przestała być imperium rozciągniętym na trzech kontynentach. Za zdumiewająco małą kwotę sprzedała terytorium ponad pięciokrotnie większe od obszaru współczesnej Polski i zakończyła swą obecność w Ameryce.

Wyjątkowo dużo słyszymy ostatnio o niepokojącej kondycji polskiego lotnictwa. Najpierw o tarapatach tego sektora przemysłu, którego przeszłość jest przecież imponująca. Potem - o spadającej jakości wyszkolenia pilotów, co wydaje się jeszcze bardziej niezrozumiałe. Nasi rodacy przez bez mała wiek dowodzili przecież niemal bez przerwy, że jesteśmy narodem wręcz stworzonym do latania…


%AM, %24 %482 %2010 %10:%Sie

WROCŁAW NIE CHCE IWANOWA?

Profesor Mikołaj Iwanow jest historykiem związanym z Wrocławiem od końca lat siedemdziesiątych. Działał w opozycji antysowieckiej w Rosji, w polskiej Solidarności, w naszym antykomunistycznym podziemiu. Bez niego nie byłoby w 1981 roku „Posłania do Narodów Europy Wschodniej”, bo to on przywiózł z Moskwy do Polski ten list od organizujących się w konspiracji rosyjskich niezależnych związków zawodowych. Odpowiedzią na ten list z pozdrowieniami od  przyjaciół było sławne „Posłanie” – być może jeden z najważniejszych dokumentów w dziejach Polski, który tak bardzo wstrząsnął wtedy sowieckim imperium.

%AM, %24 %480 %2010 %10:%Sie

NIEMCY CIERPIĄ CORAZ BARDZIEJ

Od kiedy w swym przemówieniu na uroczystościach sześćdziesiątej rocznicy zakończenia Drugiej Wojny Światowej Władimir Putin wymieniając pogromców hitleryzmu wyraził wdzięczność niemieckim antyfaszystom a pominął kraj walczący w tej wojnie najdłużej i który stanowił czwartą siłę koalicji oraz poniósł proporcjonalnie największe straty – zakłamywanie historii weszło w kolejną, bardzo już niebezpieczna fazę. Przyzwolenie na generowanie fałszu w coraz większej skali wygłoszone bowiem zostało przez samego prezydenta Rosji, głównego dziedzica Związku Sowieckiego, spadkobiercę tradycji Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, która pochłonęła grubo ponad dwadzieścia milionów obywateli jego kraju.

halina_szHalina Szymańska była żoną attache wojskowego ambasady polskiej w Berlinie. Nie interesowała się polityką ani wojskiem. A jednak w sprawach tych odegrała ogromną rolę. Już od 1939 roku należała do najważniejszych agentów wywiadów koalicji antyhitlerowskiej.

%AM, %29 %436 %2012 %09:%Lis

KIM BYLI ŻOŁNIERZE WYKLĘCI?

zolnierze_wyklNie ma chyba tematu, który komunistyczna propaganda zafałszowała bardziej. Rozmiary i skuteczność tego kłamstwa są tak potężne, że do dziś zarówno w mediach elektronicznych, jak i w wielkonakładowej prasie powielane są wyssane z palca oszczerstwa. Ich autorami najczęściej byli oprawcy z NKWD.

72lata72 lata temu odbyła się konferencja, której decyzje miały przesądzić o dalszej historii narodu polskiego. 7 grudnia 1939 roku do Zakopanego przyjechały liczne delegacje przedstawicieli kierownictwa radzieckiego NKWD oraz niemieckiego Gestapo.

 

Strona 1 z 2

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.