Get Adobe Flash player
Damian Leszczyński

Damian Leszczyński

%PM, %14 %773 %2011 %17:%Lip

Oczywistości i kontrprzykłady

Francuski antropolog Lucien Lévy-Bruhl, badający przed stuleciem myślenie ludów prymitywnych (których pieszczotliwie nazywał „dzikimi”), zwrócił uwagę na następującą sytuację. Co robi dziki zraniony strzałą, aby w ranę nie wdało się zakażenie? Wkłada zakrwawiony grot strzały do ognia.

niedorzeczne

rys. W. Trojanowski

 

%PM, %11 %908 %2007 %20:%Cze

Kultura bełkotu

\"\"Brak dbałości o to, co się mówi, jest jedną z powszechnych cech naszej kultury. Ludzie wygadują rozmaite rzeczy, nie troszcząc się w ogóle o to, czy ma to jakikolwiek związek z faktami – po prostu, jak mawiał Harry G. Frankfurt, wciskają nam bullshit, czyli \"pieprzą\".

%AM, %21 %410 %2009 %08:%Paź

Szalony Mel i moralny niepokój

Wokół Apocalypto Mela Gibsona od początku panowała dość dziwna atmosfera. Zanim film pojawił się na ekranach, właściwie nic o nim nie było wiadomo, komentatorzy milczeli, na najważniejszych portalach internetowych poświęconych kinu pojawiały się jedynie szczątkowe informacje i tylko krótki zwiastun dawał wyobrażenie o tym, czego po kolejnym obrazie reżysera Braveheart i Pasji można się spodziewać.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.