Get Adobe Flash player

Edward Leszczyński

%AM, %07 %411 %2012 %08:%Wrz

Mechanizm wrzutni

kompKomputeryzacja instytucji publicznych jest miejscem, w którym od wielu lat dochodzi do malwersacji publicznych pieniędzy. Co prawda wiedza o tych „przekrętach” jest coraz powszechniejsza, to jednak, ze względu na brak wymaganej wiedzy specjalistycznej, mniej znane są stosowane przy tym metody. Na łamach „Opcji na prawo” podawałem przykłady patologicznych komputeryzacji. Jedną z nich, „modernizację informatyki” w Urzędzie Miasta Wrocławia w 2002r., opisałem bardziej szczegółowo, podając wiele informacji z raportów NIK i Regionalnej Izby Obrachunkowej, procesu sądowego oraz opinii biegłych sądowych.

%AM, %28 %450 %2011 %09:%Gru

Oblicza Temidy

informatyzW Paryżu, Warszawie i Wrocławiu miały niedawno miejsce różne reakcje „stróżów" prawa na korupcję oraz malwersację pieniędzy przez osoby publiczne. Największym zaskoczeniem było skazanie byłego prezydenta Francji Jacquesa Chiraca na dwa lata więzienia w zawieszeniu za „defraudację środków publicznych" i „nadużycie zaufania" w czasach, kiedy był merem Paryża. Sprawa dotyczyła fikcyjnego zatrudnienia wielu jego kolegów i członków ich rodzin w paryskim Ratuszu w latach 90.

%AM, %12 %469 %2010 %10:%Paź

Wrocław na sprzedaż?

wroclawZadłużenie Polski każdego dnia zwiększa się o około 300 mln zł. Niewielki wzrost Produktu Krajowego Brutto nie wystarcza nawet na spłatę odsetek od długu. Polska zadłuża się lawinowo, a niemałą w tym rolę odgrywają samorządy. W porównaniu z 2009 r. zadłużenie jednostek samorządu terytorialnego wzrosło o prawie 40%. i pod koniec br. osiągnie blisko 50 mld zł.

kompNa łamach "Opcji na prawo" i miastowroclaw.pl informowaliśmy o nieprawidłowościach przy komputeryzacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu i trwającym od 2008 r. w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu procesie byłego Pełnomocnika Prezydenta Wrocławia ds. Komputeryzacji Urzędu. W grudniu ubiegłego roku, po ogłoszeniu wyroku uniewinniającego przez Sąd Okręgowy, lokalna " Gazeta Wrocławska" pisała bezkrytycznie: "Sąd uznał, że zarzuty stawiane oskarżonemu były absurdalne. Były pełnomocnik prezydenta Wrocławia jest niewinny".

 

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.