Get Adobe Flash player
%AM, %22 %041 %2014 %00:%Gru

Powstaje film o Solidarności Walczącej, adresowany do młodego pokolenia

Written by

"SW - Historia Solidarności Walczącej" to film o najbardziej radykalnej, największej i najlepiej zorganizowanej niepodległościowej organizacji walczącej z komunizmem. Młody reżyser ze Zbuczyna Paweł Przewoźny postanowił stworzyć obraz nietypowy i taki, który zainteresuje dzisiejszych nastolatków. Nie zabraknie nawet efektów specjalnych. Historię wrocławskiego antykomunistycznego podziemia będziemy mogli zobaczyć na ekranach prawdopodobnie w lutym.

 

-Na początku myślałem, że Solidarność Walcząca jest częścią tej ogólnej "Solidarności" we Wrocławiu. Ale okazało się, że mówimy o zupełnie innej historii, z pewnością niedocenianej, pomijanej. Na lekcjach historii w szkołach nie ma o tym mowy. Spodobał mi się ten wątek, więc podjąłem wyzwanie. Główna iskra do tego filmu wywodzi się właśnie ze stolicy Dolnego Śląska. To ma być film, który powie młodym ludziom, czym był komunizm i opowie losy Solidarności Walczącej. Musi on spiąć najważniejsze sprawy dotyczące tego tematu. Dlatego postanowiłem nie realizować go w sposób typowo dokumentalny. Zobaczycie wiele retrospekcji, a nawet momentami motywy science-fiction. Nie chcę rozwijać tej kwestii, żeby za dużo nie zdradzić, ale mogę powiedzieć jedno: to będzie nietypowa produkcja, która ma zwrócić uwagę młodego pokolenia na walkę rodaków ze zbrodniczym systemem w latach 80-tych - mówi portalowi wdolnymslasku.pl reżyser, Paweł Przewoźny.

Pokaz premierowy planowany jest we Wrocławiu prawdopodobnie w lutym. W filmie, obok młodych aktorów, zobaczyć będzie można też legendy opozycji, m.in. Kornela Morawieckiego i Wojciecha Myśleckiego. Już niedługo na łamach naszego portalu więcej na temat tej niezwykłej produkcji. Wkrótce rozmowa z reżyserem Pawłem Przewoźnym.

-To historia niczym o Jamesie Bondzie 007, tylko w latach 80-tych XX wieku w Polsce - puentuje rozmowę młody reżyser.

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU TUTAJ

 

autor: Maciej Rajfur

http://wdolnymslasku.pl/wydarzenia/1650-sw-jak-james-bond-powstaje-film-o-solidarnosci-walczacej-adresowany-do-mlodego-pokolenia

 

 

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.