Magdalena Trojanowska

Zapraszamy na 72. Rocznicę "Krwawej Niedzieli", czyli apogeum ludobójczej działalności band UPA (Ukraińskiej Armii Powstańczej) na Wołyniu.
Wrocław. Sobota 11 lipca 2015.

Civitas Christiana ul. Kuźnicza 11

Program:
17:00-19:00 „Wołyń: ludzie, pejzaż, zagłada, groby”. Świadectwa, historia, filmy, dyskusja.
- Spotkanie z Iloną Gosiewską (Prezes Stowarzyszenia Odra-Niemen) Prezentacja na temat udziału w akcjach ekshumacyjnych prowadzonych na Wołyniu. Mieszkańcy obu wiosek zostali wymordowani w dniu 30 sierpnia 1943 roku. Sotnie bandytów z UPA zaatakowały obie wsie i wymordowali co najmniej 1038 mieszkańców – mężczyzn, kobiet i dzieci.

- Pokaz filmu dokumentalnego pt: „Kresy. Opowieść o zagładzie” oraz spotkanie z reżyserem Marcinem Bradke i jednym z bohaterów filmu Feliksem Trusiewiczem (ur.1921) na Wołyniu, inżynierem, autorem książek o tematyce kresowej
„Kresy. Opowieść o zagładzie” to relacje ostatnich żyjących świadków historii urodzonych na dawnych kresach Rzeczypospolitej (Wołyń, Małopolska Wschodnia) i ich opowieść o zagładzie dokonanej w latach 1939 – 1945 przez ukraińskich nacjonalistów. Bohaterowie materiału byli naocznymi świadkami zbrodni UPA, w wyniku których tracili rodziny i dobytek całego życia.

19:00- 19:30
Marsz pamięci.
Przemarsz z pod siedziby Civitas Christiana (ul. Kuźnicza 11) pod Pomnik Pamięci Ofiar UPA przy ul. Modrzewskiego (na bulwarze Xawerego Dunikowskiego)

Prosimy o przyniesienie zniczy, świec, kwiatów.

jedrysek_profesor

Coraz głośniejsza staje się sprawa koncesji na gaz łupkowy, mało jednak osób wie,  że  wszystko zaczęło się właśnie od Pana!

%PM, %17 %919 %2011 %21:%Wrz

Wrześniowa amnezja

W 1939 roku – Niemcy od zachodu, a Rosjanie od wschodu wkraczali do  Polski z przygotowanymi listami nazwisk ludzi przeznaczonych do zlikwidowania. Współpracując z sobą i prowadząc politykę „ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej”, Niemcy i Rosja sowiecka planowo przeprowadziły eksterminację milionów Polaków. W Norymberdze, postawiono przed Trybunałem niemieckich zbrodniarzy i osądzono faszyzm, nigdy jednak nie dokonano sądu nad komunizmem i jego ludobójstwami, a przecież oba systemy współpracowały z sobą, wyrastały na tych samych ideologicznych podstawach, i  były finansowane z tego samego źródła.

%PM, %01 %572 %2009 %12:%Lis

Diaboliczne święto

\"\"Święto Halloween mylnie wiązane jest ze świętem chrześcijańskim – Wszystkich Świętych, czy z Zaduszkami. Pierwotnie chrześcijańskie Święto Zmarłych wypadało w maju i miało uhonorować tych, którzy zginęli za wiarę. W IX wieku zostało ono przeniesione przez hierarchię katolicką, później i protestancką na początek listopada. Obecnie dzień wszystkich Świętych pokrywa się z pogańskimi obchodami ku czci zmarłych.

%PM, %19 %922 %2006 %21:%Gru

Hans i fabryka mydła

Hans-Joachim Goldschmidt - Niemiec żydowskiego pochodzenia, który chce odzyskać dom stojący przy ul. Brzozowej oraz fabrykę mydła, w której dzisiaj znajdują się zakłady kosmetyków Cussons to tylko jeden z powodów Powiernictwa Pruskiego, którego sprawa jako pierwsza znalazła się przed Trybunałem w Strassburgu.

\"\"Święta wielkanocne - święta śmierci i zmartwychwstania, stanowią najlepszą okazję do zastanowienia się nad tym czym w istocie jest nasze chrześcijaństwo.
%PM, %14 %627 %2009 %14:%Paź

W Lubiążu na motocyklach

\"\"Gośćmi Slotu w Lubiążu w 2005r. była zmotoryzowana grupa chrześcijan tzw. Boanerges. W tym roku nie udało się nam jednak nikogo z nich spotkać. Porozmawialiśmy za to z Krzysztofem z Bielska Białej, który obecnie kandyduje do członkostwa w tym egzotycznym Chrześcijańskim Motocyklowym Klubie.

W tym roku No Longer Music odwiedził Polskę po 9-ty. Po raz pierwszy zespół zagrał w naszym kraju w 1987r. na Festiwalu w Jarocinie.

%PM, %13 %841 %2009 %19:%Paź

Dokąd idę?

\"\"Żyjemy w czasach, w których rzadko poświęcamy czas na zastanawianie się, co potem z nami będzie, albo w gorączce życia dając sobie powierzchowne odpowiedzi przebiegamy korzystając z teorii nie do końca przemyślanych lub będących zlepkiem przemyśleń innych ludzi, najczęściej w ogóle samych w sobie sprzecznych – nie zauważamy tego jednak.

%PM, %13 %833 %2009 %19:%Paź

Duch Święty nadzieją Kościoła

Od ponad 100 lat trwa już nowy w historii chrześcijaństwa rozdział nazwany Ruchem Odnowy Charyzmatycznej. Nazwa ta wzięła się od charyzmatów (darów duchowych) udzielanych przez Ducha Świętego ludziom, którzy odnowili swoją relację z Bogiem.

Strona 1 z 2