Get Adobe Flash player
%PM, %13 %846 %2015 %19:%Paź

Wrocławskie seminarium świętuje 450-lecie istnienia

Written by

Zainaugurowano obchody 450-lecia istnienia Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Jest ono jednym z najstarszych w Polsce. Liturgii na rozpoczęcie nowego roku akademickiego na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu przewodniczył abp Józef Kupny.

W homilii rektor seminarium powiedział, że nie było ono i nie jest formą ucieczki od świata: „Seminarium ma za zadanie formować ludzi, którzy staną się pasterzami pachnącymi trzodą, formować ludzi spójnych, żyjących prawdą, przede wszystkim głęboko rozumiejących, jaka jest droga do pełni życia, i konsekwentnie tą drogą podążających” – mówił ks. dr Adam Łuźniak.

Seminarium Duchowne we Wrocławiu zostało powołane w październiku 1565 r. jako owoc Soboru Trydenckiego. Aktualnie do kapłaństwa przygotowuje się tam 82 kleryków.

R. Łączny, KAI

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.