Get Adobe Flash player
Magdalena Trojanowska

Magdalena Trojanowska

 

Zapraszamy na 72. Rocznicę "Krwawej Niedzieli", czyli apogeum ludobójczej działalności band UPA (Ukraińskiej Armii Powstańczej) na Wołyniu.
Wrocław. Sobota 11 lipca 2015.

Civitas Christiana ul. Kuźnicza 11

Program:
17:00-19:00 „Wołyń: ludzie, pejzaż, zagłada, groby”. Świadectwa, historia, filmy, dyskusja.
- Spotkanie z Iloną Gosiewską (Prezes Stowarzyszenia Odra-Niemen) Prezentacja na temat udziału w akcjach ekshumacyjnych prowadzonych na Wołyniu. Mieszkańcy obu wiosek zostali wymordowani w dniu 30 sierpnia 1943 roku. Sotnie bandytów z UPA zaatakowały obie wsie i wymordowali co najmniej 1038 mieszkańców – mężczyzn, kobiet i dzieci.


- Pokaz filmu dokumentalnego pt: „Kresy. Opowieść o zagładzie” oraz spotkanie z reżyserem Marcinem Bradke i jednym z bohaterów filmu Feliksem Trusiewiczem (ur.1921) na Wołyniu, inżynierem, autorem książek o tematyce kresowej
„Kresy. Opowieść o zagładzie” to relacje ostatnich żyjących świadków historii urodzonych na dawnych kresach Rzeczypospolitej (Wołyń, Małopolska Wschodnia) i ich opowieść o zagładzie dokonanej w latach 1939 – 1945 przez ukraińskich nacjonalistów. Bohaterowie materiału byli naocznymi świadkami zbrodni UPA, w wyniku których tracili rodziny i dobytek całego życia.


19:00- 19:30
Marsz pamięci.
Przemarsz z pod siedziby Civitas Christiana (ul. Kuźnicza 11) pod Pomnik Pamięci Ofiar UPA przy ul. Modrzewskiego (na bulwarze Xawerego Dunikowskiego)

Prosimy o przyniesienie zniczy, świec, kwiatów.

jedrysek_profesor

Coraz głośniejsza staje się sprawa koncesji na gaz łupkowy, mało jednak osób wie,  że  wszystko zaczęło się właśnie od Pana!

%PM, %17 %919 %2011 %21:%Wrz

Wrześniowa amnezja

W 1939 roku – Niemcy od zachodu, a Rosjanie od wschodu wkraczali do  Polski z przygotowanymi listami nazwisk ludzi przeznaczonych do zlikwidowania. Współpracując z sobą i prowadząc politykę „ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej”, Niemcy i Rosja sowiecka planowo przeprowadziły eksterminację milionów Polaków. W Norymberdze, postawiono przed Trybunałem niemieckich zbrodniarzy i osądzono faszyzm, nigdy jednak nie dokonano sądu nad komunizmem i jego ludobójstwami, a przecież oba systemy współpracowały z sobą, wyrastały na tych samych ideologicznych podstawach, i  były finansowane z tego samego źródła.

%PM, %01 %572 %2009 %12:%Lis

Diaboliczne święto

\"\"Święto Halloween mylnie wiązane jest ze świętem chrześcijańskim – Wszystkich Świętych, czy z Zaduszkami. Pierwotnie chrześcijańskie Święto Zmarłych wypadało w maju i miało uhonorować tych, którzy zginęli za wiarę. W IX wieku zostało ono przeniesione przez hierarchię katolicką, później i protestancką na początek listopada. Obecnie dzień wszystkich Świętych pokrywa się z pogańskimi obchodami ku czci zmarłych.

 

%PM, %19 %922 %2006 %21:%Gru

Hans i fabryka mydła

Hans-Joachim Goldschmidt - Niemiec żydowskiego pochodzenia, który chce odzyskać dom stojący przy ul. Brzozowej oraz fabrykę mydła, w której dzisiaj znajdują się zakłady kosmetyków Cussons to tylko jeden z powodów Powiernictwa Pruskiego, którego sprawa jako pierwsza znalazła się przed Trybunałem w Strassburgu.

 

\"\"Święta wielkanocne - święta śmierci i zmartwychwstania, stanowią najlepszą okazję do zastanowienia się nad tym czym w istocie jest nasze chrześcijaństwo.
%PM, %14 %627 %2009 %14:%Paź

W Lubiążu na motocyklach

\"\"Gośćmi Slotu w Lubiążu w 2005r. była zmotoryzowana grupa chrześcijan tzw. Boanerges. W tym roku nie udało się nam jednak nikogo z nich spotkać. Porozmawialiśmy za to z Krzysztofem z Bielska Białej, który obecnie kandyduje do członkostwa w tym egzotycznym Chrześcijańskim Motocyklowym Klubie.

 

W tym roku No Longer Music odwiedził Polskę po 9-ty. Po raz pierwszy zespół zagrał w naszym kraju w 1987r. na Festiwalu w Jarocinie.

 

%PM, %13 %841 %2009 %19:%Paź

Dokąd idę?

\"\"Żyjemy w czasach, w których rzadko poświęcamy czas na zastanawianie się, co potem z nami będzie, albo w gorączce życia dając sobie powierzchowne odpowiedzi przebiegamy korzystając z teorii nie do końca przemyślanych lub będących zlepkiem przemyśleń innych ludzi, najczęściej w ogóle samych w sobie sprzecznych – nie zauważamy tego jednak.

 

%PM, %13 %833 %2009 %19:%Paź

Duch Święty nadzieją Kościoła

Od ponad 100 lat trwa już nowy w historii chrześcijaństwa rozdział nazwany Ruchem Odnowy Charyzmatycznej. Nazwa ta wzięła się od charyzmatów (darów duchowych) udzielanych przez Ducha Świętego ludziom, którzy odnowili swoją relację z Bogiem.

Strona 1 z 2

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.