Get Adobe Flash player
%AM, %29 %484 %2009 %10:%Paź

Bielawa

Written by

Bielawa - 35 tysięczne miasto, drugie po Dzierżoniowie w Kotlinie Dzierżoniowskiej, położone na wysokości od 280 do 345 m n.p.m.

Bielawa ma statut gminy miejskiej wchodzącej w skład powiatu dzierżoniowskiego. Jest ona od dawna ośrodkiem przemysłu włókienniczego. W XIII w. ośrodek tkactwa. Będąc w Bielawie warto zobaczyć domy mieszczańskie wzniesione w XVIII wieku, pałac Schonefeldów, pałac Sandreckich z 1598 roku, Neogotycki kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z roku 1288, Kościół katolicki pw. Bożego Ciała zbudowany w 1743 roku, Kościół katolicki pw. Świętego Ducha, oraz dwa krzyże pokutne.

 

 


Bielawa posiada duży zbiornik wodny "Sudety" z zapleczem rekreacyjno turystycznym. Dużą atrakcją jest także wodny ośrodek "Aquarius".
W centrum miejscowości znajduje się Góra Parkowa (455 m n.p.m.) z platformą widokową z której podziwiać można panoramę okolic.

 

Bielawa jest dobrym punktem wypadowym w Góry Sowie.

More in this category: « Bierutów Bardo »

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.