Get Adobe Flash player
%AM, %29 %495 %2009 %10:%Paź

Bolesławiec

Written by

boleslawiecBolesławiec - Miasto położone jest nad rzeką Bóbr, będącą dopływem Odry, na pograniczu dwóch makroregionów Sudetów Zachodnich i Niziny Śląsko Łużyckiej. Południowa cześć miasta rozkłada się w obrębie Pogórza Bolesławieckiego, jednostki w randze mikroregionu wchodzącego w skład Pogórza Kaczawskiego, będącego mezoregionem Sudetów Zachodnich

 


Bolesławiec jest ośrodkiem przemysłu ceramicznego, chemicznego i wyrobów medycznych. XII w. , kasztelania, w pobliskim Brzeźniku rezerwat wrzośca bagiennego, a w Łaziskach pozostałości po kopalni piaskowca tzw. “Pokutujące Skałki”, fragment murów obronnych z XV i XVI w., ratusz i kamienice z XV w., po przebudowach - barokowy, kamienny kościół Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja z XV w. , z barokowym wnętrzem (rzeźby artystów śląskiego baroku Webera i Neunhertza), Muzeum Ceramiki, kamienny wiadukt nad Bobrem-jeden z najdłuższych tego typu w Europie.

 

 

More in this category: « Bolków Boguszów Gorce »

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.