Get Adobe Flash player
%PM, %16 %888 %2015 %20:%Lis

Zarządzanie wiedzą - nauka języków obcych

Written by

Kreowanie kariery i ścieżki rozwoju to coraz popularniejsze specjalizacje HR-owców, psychologów, którzy pomagają nam w planowaniu i realizowaniu poszczególnych celów zawodowych, życiowych porządkując poszczególne etapy rozwoju. Inwestycja z naukę języków obcych nigdy nie jest chybiona. Warto pamiętać, iż ucząc się dla siebie rozwijamy siebie, każda nowa umiejętność nas ubogaca, nawet jeśli nie am bezpośredniego przełożenia na tu i teraz, to może się nam okazać niezbędna w najmniej oczekiwanym momencie w przyszłości.

 

XXI wiek to bezsprzecznie wiek nauki i rozwoju osobistego, zawodowego, czemu sprzyja dynamiczny postęp technologiczny, w tym branży IT, komunikacji online. Pierwszeństwo wśród nauk zyskuje edukacja językowa. Znajomość języków obcych otwiera szereg możliwości w zakresie zdobywania wiedzy, podejmowania wyzwań zawodowych, jak również poszerzania grona znajomych. Liderem na rynku jest język angielski, jednakże moda na naukę języków sprawiła, iż zainteresowanie zdobyły także języki znacznie mniej popularne, trudniejsze jak chiński, japoński, czy estoński, węgierski, arabski. Dzięki władaniu wieloma językami gimnastykujemy swój umysł gwarantując jego sprawność i rozwój. Według danych neurobiologów mózg ludzki ucząc się języków obcych rozwija nie tylko ośrodek komunikacji ale również kreatywność.

2

 

Eksperymenty dotyczące wykorzystania umiejętności językowych w biznesie dowodzą, iż myślenie w języku obcym wyzwala  intuicję oraz odwagę do podejmowania trafnych decyzji. Osoby, które cechuje znajomość wielu języków obcych uchodzą za bardziej otwarte, przystępne i przebojowe, pewniejsze siebie o wyższej samoocenie i poczuciu własnej wartości. Mówi się często o obywatelach świata, to właśnie do tej grupy należą wielojęzyczni. Nie wszystkim dane jest być wielojęzycznym od urodzenia, niemniej język obcy, a także języki obce można nabywać poprzez pracę za granicą, studiowanie na zagranicznej uczelni, czy też mieszkanie poza krajem.

 

Nauka języków uczy organizacji, systematyczności, wyzwala naturalna motywację i pobudza do działania. Dzięki nauce języków możemy zachować sprawność intelektualną na długie lata chroniąc się przed demencją starczą. Warto pamiętać, że zdobywanie wiedzy językowej poszerza nie tylko możliwość komunikacji ale i pozwala na poznawanie nowych osób, zdobywanie przyjaciół obcojęzycznych jak również poznawanie odmiennych kultur, ubogacanie swej wiedzy o tradycje, zwyczaje, historię innych krajów. Mózg człowieka z racji potrzeb społecznych w obrębie komunikacji międzynarodowej chętnie przyswaja wiedzę językową widząc korzyści z nabywanych kompetencji. Nie sztuka jednak jest uczenie się języków, bowiem nauka bez efektów nie jest wiele warta. By skutecznie uczyć się języka obcego warto skorzystać z porad i wskazówek bardziej doświadczonych oraz profesjonalnych lektorów, dydaktyków praktyków. Innowacyjne metody nauczania sprzyjają nauce języków. Popularną metodą jest efekt zanurzenia, jak również samodzielna ścieżka nauczania online z wykorzystaniem internetu. Jedną z możliwości nauki są korepetycje przez Skype. To efektywny sposób nauki tak dla mniej jak i bardziej pojętnych uczniów, doskonale wpływa na motywację, jak również urozmaicenie nauki. Korepetycje zdalne pozwalają zyskać kontakt z żywym językiem, nie tylko tym z książki, czy płyty odsłuchiwanym. Dzięki efektywnej nauce na miarę swoich możliwości i potrzeb można nauczyć się więcej i zaoszczędzić zarówno na kosztach jak i czasie. Indywidualne lekcje z lektorem, konwersacje z native speakerem zawsze były w cenie z uwago na swoją nieoceniona wartość. Obecnie dzięki Skype i rynkowi światowemu korepetycji językowych lekcje indywidualne dostępne są na każda kieszeń i nie rzadko dostępne są w bardziej konkurencyjnej cenie niżeli tradycyjny kurs językowy.

Tylko od nas samych zależy czy postawimy na doskonalenie jednego języka do perfekcji, czy też będziemy uczyć się kolejnego języka lub kilku języków jednocześnie. W sieci zyskujemy dostęp do lektorów nawet najrzadszych języków, nie ogranicza nas bowiem terytorium miejsca zamieszkania, gdzie może być trudno o lektora czy native speakera języka węgierskiego, bądź greckiego. Tym samym możemy swą wiedzę poszerzać wielokierunkowo, sięgać po najbardziej nietypowe zagadnienia, tak językowe jak i inne. Znając co najmniej angielski możemy uczyć się z lektorami anglojęzycznymi innych języków na przykład hiszpańskiego, czy holenderskiego. Pamiętać należy że nawet podstawowa, komunikatywna znajomość każdego kolejnego języka zwiększa nasze szanse na arenie międzynarodowej, nie rzadko przekłada się na awans zawodowy jak również wynagrodzenie.

 

Zarządzanie wiedzą w XXI wieku jest istotnym elementem rozwoju osobistego każdego z nas niezależnie od osiągnięć, zdolności i ambicji. Wbrew pozorom dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci i młodzieży. By osiągnąć sukces życiowy warto zaplanować swój rozwój osobisty krok po kroku. Decydując się na naukę języka warto właściwie wybrać nie tylko język, ale również sposób nauki. Obszerny wachlarz możliwości nauki w sieci pozwala na dopasowanie metody do indywidualnych potrzeb. Jednym wygodniej nauczyć się języka poprzez e-kurs, e-platformę językową, innym z filmów, mediów, czy aplikacji mobilnych, a jeszcze innym poprzez korepetycje. Te ostatnie mogą być uzupełnieniem i urozmaiceniem nauki, stanowić określone sprawdzenie wiedzy i postępów jak również być doskonałą okazją do przećwiczenia zagadnień najtrudniejszych. Korzystając z internetu możemy uczyć się języka, który nam najbardziej odpowiada, bądź jest nam potrzebny do osiągnięcia poszczególnych celów. Dla ułatwienia wyboru Preply.com udostępnia szeroki wybór korepetytorów zdalnych, z którymi warto podjąć naukę języka obcego. W jednym serwisie dostępni są korepetytorzy wielu języków, mniej i bardziej popularnych. Indywidualną naukę cechuje zestaw mocnych zalet, które wzbogacają naszą osobowość, wpływają na samoocenę i akceptację społeczną. Preply zapewnia bazę kontaktową lektorów, native speakerów z całego świata. Dzięki ofercie tej platformy zyskujemy wiele czasu na poszukiwaniach korepetytora.

 

Preply logoKompleksowa propozycja usług Preply to idealna oferta dla osób dokładnie planujących swoja ścieżkę rozwoju jak i tych, którzy są zorientowani w nowościach na rynku edukacji językowej. Rosnące grono zadowolonych odbiorców korepetycji przez Skype świadczy o wartości tej właśnie formy nauki i kontaktu z językiem. To doskonała oferta dla zabieganych, zapracowanych, którzy z racji swej pracy i stylu zycia nie mogą skorzystać z typowych kursów i lekcji języka. Wiedza jest nam niezbędna do życia, funkcjonowania w społeczeństwie i podążania do przodu każdego dnia. Każdy z nas rodzi się z nieodpartą chęcią zdobywania wiedzy. Nie wszystkim jednak przyswajanie wiedzy przychodzi z równą łatwością. Najczęściej problemem jest błędny sposób nauczania niedostosowany do indywidualnych możliwości i preferencji ucznia. Odkrywając w sobie zamiłowanie do języków nie warto go zmarnować. Języka obcego może się nauczyć dosłownie każdy, dowodem na tę tezę są osoby wielojęzyczne, nabywające język przy okazji pracując i mieszkając w obcym kraju. Ważną cecha nauki i nabywania języka jest harmonijny rozwój z dbałością o doskonalenie równomierne zarówno czytania, pisania jak i konwersacji w języku obcym, które łącznie składają się na ogólna znajomość języka.  

 

Na korepetycje z niemieckiego we Wrocławiu z Preply zapraszamy wszystkich chcących podszkolić zarówno język niemiecki jak i inne języki obce. Zarządzaj wiedzą - swoją wiedzą!

 

Artykuł sponsorowany

 

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.