Get Adobe Flash player
%AM, %16 %436 %2016 %09:%Cze

Podręcznik antydyskryminacyjny bez wsparcia rządu. Nie będzie zgody na stygmatyzację katolików

Written by
Wojciech Kaczmarczyk, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. Źródło: spoleczenstwoobywatelskie.gov.pl Wojciech Kaczmarczyk, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. Źródło: spoleczenstwoobywatelskie.gov.pl

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania wycofuje patronat nad publikacjami, które stygmatyzują katolików – poinformował „Nasz Dziennik”. Tym samym rządowe wsparcie utraci podręcznik antydyskryminacyjny przygotowany przez Kampanię Przeciw Homofobii.

 

„Rząd mówi dość zawłaszczaniu zasady równego traktowania przez entuzjastów nowej fali rewolucji seksualnej i wojujących ateistów” – poinformowała gazeta. Tym samym Wojciech Kaczmarczyk, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania wycofuje patronat nad publikacjami, które stygmatyzują katolików.

 

Wśród przeanalizowanych przez nowego pełnomocnika rządu ds. równego traktowania znalazł się podręcznik antydyskryminacyjny przygotowany przez Kampanię Przeciw Homofobii. Zdaniem Kaczmarczyka przedstawiony w nim scenariusz lekcji równościowej, której celem ma być zwalczanie nietolerancji religijnej, jest nieobiektywny.

 

– Bardzo się cieszę z każdej sytuacji, z każdego faktu porzucenia tej tendencji. Apeluję o to, żeby nie poprzestać na akceptacji, na poparciu, ale żeby skrupulatnie przejrzeć każdy grosz wysupłany z publicznych pieniędzy na podobne publikacje, na wspieranie podobnych tendencji – bo to jest jedyna pora. Jeżeli teraz to nie będzie odwrócone, to wiadomo, że „chwast rośnie sam” – trzeba go po prostu drastycznie, konsekwentnie i bez wahania usunąć – skomentował Mirosław Orzechowski, były wiceminister edukacji.

 

Jak dodał, tego typu publikacje nigdy nie powinny pojawiać się w polskich szkołach. Tymczasem ekipa PO–PSL chętnie wspierała stowarzyszenia i fundacje, które propagowały ideologię gender.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”, radiomaryja.plRead more: http://www.pch24.pl/podrecznik-antydyskryminacyjny-bez-wsparcia-rzadu--nie-bedzie-zgody-na-stygmatyzacje-katolikow-newsletter-119,43907,i.html#ixzz4BjW19bD0

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.