Get Adobe Flash player
%AM, %12 %509 %2016 %11:%Lis

Dwie nagrody dla Politechniki Wrocławskiej w konkursie ProJuvenes

Written by

Sekcja ds. wsparcia osób z niepełnosprawnością PWr zwyciężyła w kategorii „Studia bez barier”, a Fundacja Manus została uznana za najlepszą organizację pozarządową w konkursie ProJuvenes organizowanym przez Parlament Studentów RP.

 

Zwycięzcy otrzymali statuetki i dyplomy, które wręczono podczas gali Nagród Środowiska Studenckiego ProJuvenes w Warszawie. Konkurs, który odbył się już po raz czwarty, ma na celu uhonorowanie najaktywniejszych studentów, pracowników i przedstawiciele środowisk pozauczelnianych wspierających studentów.

 

Kandydatów do nagrody zgłaszali studenci z całej Polski i to spośród nich organizatorzy wybrali po sześciu nominowanych w kategoriach: studencki projekt roku, media studenckie, NGO (organizacja pozarządowa), studia bez barier, kultura studencka, juwenalia i naukowy projekt roku. O zwycięstwie poszczególnych organizacji i projektów zadecydowali internauci w specjalnym głosowaniu.

 

W kategorii „Studia bez barier” nagrodzono Sekcję ds. wsparcia osób z niepełnosprawnością Politechniki Wrocławskiej. Do jej zadań należy m.in. tworzenie i opiniowanie przepisów wewnętrznych dotyczących                                            osób z niepełnosprawnością, koordynowanie działań rekrutacyjnych osób z niepełnosprawnością czy bieżąca obsługa studentów z niepełnosprawnością (pomoc psychologiczna, organizowanie szkoleń, wsparcie informacyjne i pomoc w rozwiązywaniu problemów).

 

Pracownicy sekcji prowadzą także nowoczesną pracownię tyfloinformatyczną – jedyne tego typu miejsce na Dolnym Śląsku i jedno z nielicznych w kraju. Została ona wyposażona w komputery, oprogramowanie, monitory brajlowskie, elektroniczne brajlowskie notatniki, programy udźwiękawiające, które zamieniają komunikaty na ekranie na mowę syntetyczną oraz drukarkę do druku wypukłego.

 

Najlepszą organizacją pozarządową wybrana została Fundacja Manus, którą w 1995 r. stworzyły Samorząd Studencki PWr i władze uczelni. Organizacja działa na rzecz społeczności Politechniki Wrocławskiej, a zwłaszcza jej studentów. Dba o ich rozwój i karierę, wspiera działalność naukową i szeroko pojętą kulturę studencką.

 

Wśród największych projektów Manusa są m.in. Akademickie Targi Pracy i Dni Aktywności Studenckiej. Fundacja zajmuje się także ubezpieczeniami dla studentów i pracowników uczelni, prowadzi klub dziecięcy mSzkrab, poradnię prawną i sekcję wsparcia działalności studenckiej, w ramach której pomaga aktywnym studentom i kołom naukowym w organizacji ich projektów i wyjazdów. W ostatnich miesiącach fundacja zaangażowała się w tworzenie Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych w Zajezdni Dąbie we Wrocławiu.

 

Więcej o działalności sekcji oraz fundacji na stronie

http://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/fundacja-manus-i-sekcja-ds-wsparcia-osob-z-niepelnosprawnoscia-pwr-z-nagrodami-projuvenes-10279.html

 

 

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.