%PM, %06 %904 %2017 %20:%Lut

Uniwersytet Dzieci. Ruszyła rekrutacja na nowy kierunek!

Czy gimnazjaliści lubią uczyć się w soboty? Tak, ale niekoniecznie w szkole! Już od marca zapraszamy na nowy kierunek dla młodzieży na Uniwersytecie Dzieci - Naukę do kwadratu

Od 10 lat Fundacja Uniwersytet Dzieci organizuje fascynujące zajęcia dla dzieci na uczelniach w całej Polsce. Rokrocznie 7,5 tysiąca studentów uczęszcza na nasze zajęcia, poświęcając na to swój czas wolny.  Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - na Uniwersytecie Dzieci walczymy ze stereotypem nudnej nauki. Do tej pory na zajęcia na Uniwersytecie Dzieci można było zapisać dzieci w wieku 6-13 lat. Teraz wiele się zmieni - otwieramy uniwersytet dla nastolatków!

Fundacja otrzymała dofinansowanie od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu “Uniwersytet Młodego Odkrywcy”. Dzięki temu już w drugim semestrze startuje kierunek dla młodzieży w wieku 14-16 lat - Nauka do kwadratu. Nowy kierunek zostanie uruchomiony aż w 3 miastach: Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. Do wyboru będą specjalizacje m.in. takie jak Biologia, Sztuka, Architektura krajobrazu, Programowanie czy Informacja genetyczna. Zajęcia poprowadzą wybitni naukowcy i specjaliści z uczelni wyższych.

Zajęcia na tym kierunku będą odpowiadać na zainteresowania nastolatków, ale też na potrzeby i wymagania współczesnego świata. Studenci zgłębią dziedzinę nauki, która ich szczególnie interesuje, przeprowadzą projekt badawczy i przekonają się, jak wygląda praca badaczy w nowoczesnych ośrodkach naukowych. Każda ze specjalizacji będzie inspiracją do krytycznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów oraz pracy zespołowej. Studia na tym kierunku będą wielką szansą na rozwijanie pasji i pomocą w trudnym wyborze kierunku dalszej edukacji. Mamy nadzieję, że nowoczesne podejście do nauki, odkrywanie jej tajemnic w atrakcyjny i angażujący sposób zafascynuje młodzież i zachęci do dalszego podążania ścieżką kariery naukowej.

Zapisy na zajęcia już ruszyły. Więcej informacji na stronie www.naukadokwadratu.pl

Partnerem naukowym projektu we Wrocławiu jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu/ Polska Akademia Nauk Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej.

Więcej informacji o programie “Uniwersytet Młodego Odkrywcy”: http://www.nauka.gov.pl/projekty-i-inicjatywy/uniwersytet-mlodego-odkrywcy.html

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Bańczyk