Get Adobe Flash player
%AM, %10 %041 %2014 %00:%Gru

Ruch Narodowy przekształci się w partię

Written by

Ruch Narodowy przekształca się w ugrupowanie polityczne. Dziś narodowcy ogłoszą powstanie partii. Jej prezesem będzie Robert Winnicki.

Trwają procedury w sądzie rejestrowym. Na początku roku powinniśmy już mieć oficjalnie zarejestrowaną partię – mówi w rozmowie z Radiem Maryja Robert Winnicki.

Prezes nowopowstającej partii zaznacza, że nie oznacza to, iż ruch społeczny zmieni się w partię polityczną.

- Ruch Narodowy pozostaje przede wszystkim społecznym ruchem, czyli federacją kilkudziesięciu organizacji ogólnopolskich, lokalnych, wychowawczych, społecznych, młodzieżowych, tj. Młodzież Wszechpolska, różne fundacje, Obóz Narodowo-Radykalny. To jest ta część działalności Ruchu Narodowego, która pozostaje aktualna. Natomiast w związku z tym, że postanowiliśmy w tym roku jako struktura złożona głównie z młodych ludzi delegować naszych przedstawicieli do wyborów, zakładamy również formację polityczną, która działać będzie obok Ruchu Społecznego. I to będzie właśnie partia, która będzie nazywała się Ruch Narodowy - powiedział Robert Winnicki.                                   

Dziś zostaną oficjalnie przedstawione szczegóły dot. funkcjonowania partii, a także władze partii, które będą pełniły funkcję do pierwszego kongresu.

Ruch Narodowy wystawi także swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Zgłosi także listy w wyborach do parlamentu w 2015 roku.

RIRM

http://www.radiomaryja.pl/informacje/ruch-narodowy-przeksztalci-sie-w-partie/

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

"Zdrajcy i Bohaterowie. Dlaczego historię należy napisać na nowo?…

Redakcja 01-03-2016

"Zdrajcy i Bohaterowie. Dlaczego historię należy napisać na nowo?" spotkanie z Leszkiem Żebrowskim

W dniu 5.03.2016 r. (sobota) zapraszamy na spotkanie z historykiem Leszkiem Żebrowskim "Zdrajcy i Bohaterowie. Dlaczego historię należy napisać na nowo?"Poczatek o godz. 18:30 przy Pl. Solidarności 1/3/5 we Wrocławiu.Organizatorami spotkania są: Akademia Patriotów, Nowa Prawica - Wrocław, OPCJA NA PRAWO (Wydawnictwo Wektory) oraz Narodowcy RP - Wrocław.Zapraszamy!

Spotkanie: "Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa"

Redakcja 02-03-2016

Spotkanie: "Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa"

Wrocławski klub Opcji na Prawo ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z redaktorem Opcji na Prawo i Najwyższego Czasu, prawnikiem, ekonomistą Tomaszem Cukiernikiem.Tomasz Cukiernik jest autorem wydanej przez wydawnictwo Wektory doskonałej książki "Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa", Jest to wyczerpujący (choć jakże odległy od hurraoptymizmu) remament dotyczący naszego dziesięcioletniego uczestnictwa w strukturach Unii Europejskiej.

Spotkanie z Januszem Szewczakiem

Redakcja 02-03-2016

Spotkanie z Januszem Szewczakiem

Spotkanie z głównym ekonomistą SKOK, posłem Januszem Szewczakiem  "Kapitalizm jako konflikt między pracą a lichwą"Sobota 5 marca godz 15,00,Aula liceum profilowanego nr 19, ul: Hauke Bosaka 21, Wrocław.zaprasza Patriotyczna Inicjatywa

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.