Get Adobe Flash player
%AM, %22 %418 %2016 %09:%Mar

Chcieli zrobić awanturę w Sejmie. Wtedy wyszła premier Szydło i... Było ostro, bez ogródek

Written by

- Nie radzicie sobie w opozycji, tak jak nie radziliście sobie z rządzeniem. O co macie pretensje do ministra Błaszczaka? Że dał podwyżki funkcjonariuszom, a nie wydawał na ośmiorniczki - premier Beata Szydło w mocnych słowach odniosła się do hucpy opozycji z wnioskiem o odwołanie szefa MSW. - Jesteście hipokrytami.

Politycy Platformy i Nowoczesnej domagają się dymisji ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka. O 11 rozpoczęła się debata w Sejmie. Wystąpienia przedstawicieli opozycji były przewidywalne, powtarzano te same argumenty co na konferencja prasowych, większość z nich była absurdalna.

Pomimo to odpowiedzi udzieliła premier Beata Szydło. Wystąpienie szefowej rządu było stanowcze, bardzo stanowcze.

- Zwrócę się do naszych obywateli, żeby czuli się bezpiecznie. Państwo naopowiadaliście tyle niestworzonych rzeczy, że ludzie rzeczywiście mogą poczuć się zagrożeni. Chcą zapewnić wszystkich Polaków, że jesteście państwo bezpieczni. Mam prośbę do opozycji. Państwa prawem jest zgłaszanie wniosków o wotum nieufności, wywoływanie debat, ale rozmawiajmy o faktach i merytorycznie, a nie wprowadzajmy chaosu, zamętu i zamieszania. Państwo próbujecie na chaosie i zamęcie budować własne pozycje polityczne. To bardzo zła i niebezpieczna droga - stwierdziła na początek.

– To najsłabszy wniosek o wotum, jaki kiedykolwiek słyszałam. Mówię to z przykrością, bo cenię posła Wójcika – dodała premier.

Odniosła się również do wcześniejszych działań byłej koalicji PO-PSL, teraz wspartej przez Nowoczesną.

- Ciągle zajmujecie się PiS-em. Zróbcie w końcu coś wreszcie dla obywateli. Dajcie coś wreszcie! - stwierdziła. Dodając, że Mariusz Błaszczak jest jednym z najlepszych ministrów i ma do niego pełne zaufanie.

- Wniosek o wotum zaufania dla ministra Błaszczaka pokazuje, że opozycja nie radzi sobie z byciem w opozycji - podkreśliła. Zapytała również za co chcą odwołać szefa MSWiA. - Jedną z pierwszych decyzji ministra Błaszczaka było zwiększenie wynagrodzenia dla funkcjonariuszy policji - przypomniała.

- Co różni ministra Błaszczaka od jego poprzedników z PO? Różni to, że środki przeznaczył na podwyżki na policjantów, a nie na ośmiorniczki w drogich restauracjach

- Po rządach ministrów spraw wewnętrznych PO zapamiętaliśmy powiedzenie o kupie kamieni, wstyd za to, że policjanci zamiast troszczyć się o bezpieczeństwo obywateli, musieli ścigać kelnerów. No i jedna z pań minister wyposażała w samoloty bez głowy - mówiła.

- Jesteście hipokrytami! - powiedziała premier Szydło.

 

http://niezalezna.pl/77722-chcieli-zrobic-awanture-w-sejmie-wtedy-wyszla-premier-szydlo-i-bylo-ostro-bez-ogrodek

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

"Zdrajcy i Bohaterowie. Dlaczego historię należy napisać na nowo?…

Redakcja 01-03-2016

"Zdrajcy i Bohaterowie. Dlaczego historię należy napisać na nowo?" spotkanie z Leszkiem Żebrowskim

W dniu 5.03.2016 r. (sobota) zapraszamy na spotkanie z historykiem Leszkiem Żebrowskim "Zdrajcy i Bohaterowie. Dlaczego historię należy napisać na nowo?"Poczatek o godz. 18:30 przy Pl. Solidarności 1/3/5 we Wrocławiu.Organizatorami spotkania są: Akademia Patriotów, Nowa Prawica - Wrocław, OPCJA NA PRAWO (Wydawnictwo Wektory) oraz Narodowcy RP - Wrocław.Zapraszamy!

Spotkanie: "Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa"

Redakcja 02-03-2016

Spotkanie: "Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa"

Wrocławski klub Opcji na Prawo ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z redaktorem Opcji na Prawo i Najwyższego Czasu, prawnikiem, ekonomistą Tomaszem Cukiernikiem.Tomasz Cukiernik jest autorem wydanej przez wydawnictwo Wektory doskonałej książki "Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa", Jest to wyczerpujący (choć jakże odległy od hurraoptymizmu) remament dotyczący naszego dziesięcioletniego uczestnictwa w strukturach Unii Europejskiej.

Spotkanie z Januszem Szewczakiem

Redakcja 02-03-2016

Spotkanie z Januszem Szewczakiem

Spotkanie z głównym ekonomistą SKOK, posłem Januszem Szewczakiem  "Kapitalizm jako konflikt między pracą a lichwą"Sobota 5 marca godz 15,00,Aula liceum profilowanego nr 19, ul: Hauke Bosaka 21, Wrocław.zaprasza Patriotyczna Inicjatywa

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.