Get Adobe Flash player
%PM, %12 %674 %2016 %15:%Wrz

Husaria przed Pałac

Written by

Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak w programie „Woronicza 17" w TVP Info, przypomniał o inicjatywie „Husaria przed Pałac”. Pomysł poparli pozostali uczestnicy programu.

W poniedziałek 12 września miną 333 lata od wiktorii wiedeńskiej. W kontekście tej rocznicy poseł Marek Jakubiak (Kukiz'15) przypomniał o husarii oraz o swojej inicjatywie, by przed Pałacem Prezydenckim honorową wartę pełniło dwóch spieszonych husarzy. 

Pozytywnie o tej idei wypowiedzieli się goszczący w programie „Woronicza 17” politycy. W opinii szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawła Solocha, to ciekawa propozycja, zwłaszcza ze względu na podkreślenie znaczenia husarii w polskiej historii. - Jest do  przedyskutowania w  jakiej formule miałoby to  funkcjonować. Przypomnę, że nasi pancerniacy wykorzystują ten symbol i to jest fajny pomysł. Tylko jak zwykle trzeba pomyśleć o  szczegółach - mówił. 

Pomysł Jakubiaka spodobał się także posłowi Marcinowi Kierwińskiemu z Platformy Obywatelskiej, który wspomniał, że „byłoby fajnie", gdybyśmy jako wzór wzięli inne kraje europejskie. - Przy wartach honorowych pamiętajmy o naszej chlubnej przeszłości, jeśli chodzi o myśl wojenną. Możemy myśleć też o ułanach - przypomniał poseł.

 Read more: http://www.pch24.pl/husaria-przed-palac--politykom-ten-pomysl-sie-podoba-newsletter-130,45895,i.html#ixzz4K3SJxvaX

 

 

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.