Get Adobe Flash player
%PM, %28 %559 %2017 %12:%Sty

Ośrodki leczenia niepłodności zamiast klinik in vitro

Written by

Ponad 100 mln zł zostanie przeznaczonych na stworzenie sieci 16 ośrodków leczenia niepłodności w ramach rządowego programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce. Nowy projekt ma zastąpić realizowany do połowy roku 2016 rządowy program in vitro.

Rządowy program oficjalnie wystartuje na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku, ale już cieszy się dużym zainteresowaniem. Pod koniec ubiegłego roku otwarto bowiem pierwszą Klinikę Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w łódzkim Centrum Zdrowia Matki Polki (CZMP), do której przyjęto pierwszych pacjentów.

W ramach projektu, pary starające się o dzieci, będą objęte kompleksową opieką specjalistów w dziedzinie położnictwa, ginekologii, endokrynologii,  immunologii, a nawet psychologii. Placówki zapewnią im kompleksowy dostęp do badań inwazyjnych i nieinwazyjnych, zabiegów pooperacyjnych oraz pełną diagnostykę w warunkach ambulatoryjnych i szpitalnych.

Dodatkowo lekarze będą poświęcać więcej uwagi diagnostyce mężczyzn. Zdaniem prof. Krzysztofa Szaflika, ginekologa CZMP, bardzo często są oni „niedodiagnozowani”, co niejednokrotnie uniemożliwia leczenie niepłodności.

Mimo, że nowe ośrodków leczenia niepłodności rozpoczną swą działalność za kilka miesięcy, to wiele samorządów nie ma zamiaru zrezygnować z dofinansowywania klinik in vitro. Jest to co najmniej dziwne, ponieważ dopiero w marcu mamy poznać ostateczne wyniki trzyletniego programu zapłodnienia pozaustrojowego realizowanego przez rząd PO-PSL.

Dowiedz się więcej o samorządowej ofensywie in vitro.

 

 

źródło: „Gazeta Polska Codziennie”


Read more: http://www.pch24.pl/bedzie-wsparcie-dla-par-starajacych-sie-o-dzieci--osrodki-lecznicza-nieplodnosci-zamiast-klinik-in-vitro-newsletter-148,48936,i.html#ixzz4X3gxY1CZ

 

 

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.