Get Adobe Flash player
%PM, %09 %559 %2017 %12:%Mar

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA Z REBECCĄ KIESSLING

Written by

W marcu po raz pierwszy przyjeżdża do Polski Rebecca Kiessling, prawnik i mówca pro-life, prezes organizacji „Save the 1”. Podczas swojej wizyty wygłosi cykl wykładów w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu, Toruniu i Łomiankach.

Rebecca urodziła się 22 lipca 1969 r. w Michigan. Wychowała się w żydowskiej rodzinie, która adoptowała ją, gdy była niemowlęciem. W wieku 18 lat poznała swoją biologiczną matkę i dowiedziała się, że jest dzieckiem poczętym w wyniku gwałtu, a żyje tylko dlatego, że ówczesne amerykańskie prawo zakazywało aborcji.

Dziś walczy o prawo dla życia dla wszystkich dzieci. Jej działalność nakierowana jest przede wszystkim na zakończenie prawnej dopuszczalności dokonywania aborcji wobec nienarodzonych, poczętych w wyniku gwałtu. Jest prezesem pozarządowej organizacji „Save the 1”, mającej na celu edukowanie społeczeństwa na rzecz konieczności pełnej ochrony życia, bez jakichkolwiek wyjątków i kompromisów.

Rebecca Kiessling odwiedzi Polskę po raz pierwszy. W swoich wystąpieniach poruszy kwestię prawa człowieka do życia, konieczności prawnej ochrony nienarodzonych dzieci od momentu poczęcia oraz jednakowej godności ludzkiej bez względu na okoliczności poczęcia i stan zdrowia. Amerykańska prawnik wystąpi z wykładami w kilku polskich miastach, spotyka się ze studentami, dziennikarzami, działaczami pro-life oraz politykami.

 

Plan wizyty:

 

13 marca (poniedziałek) – Warszawa

godz. 15:15 – Budynek Zarządu Samorządu Studentów UW, ul. Krakowskie Przedmieście 24, sala 200

Temat wykładu: „O prawie do urodzenia się – perspektywa amerykańskiej kobiety”

 

14 marca (wtorek) – Lublin

godz. 17:30 – Katolicki Uniwersytet Lubelski, al. Racławickie 14, Aula Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Temat wykładu: „O godności człowieka nienarodzonego”

 

15 marca (środa) – Kraków

godz. 18:00 – Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24, sala 52

Temat wykładu: „Jestem dzieckiem z gwałtu – Rebecca Kiessling o prawie do urodzenia się”

 

16 marca (czwartek) – Wrocław

godz. 18:00 – Budynek „A” Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Uniwersytecka 22/26, sala 418

Temat wykładu: „O prawie do urodzenia się z perspektywy kobiety poczętej z gwałtu”

 

17 marca (piątek) – Toruń

godz. 14:00 – Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ul. Władysława Bojarskiego 3, (sala zostanie podana wkrótce)

Temat wykładu: „O prawie do urodzenia się z perspektywy USA”

 

18 marca (sobota) – Łomianki

godz. 18:30 – Centrum Kultury w Łomiankach, ul. Wiejska 12A

Temat wykładu: „Ocalić każdego”

 

Organizator: Ordo Iuris

http://www.ordoiuris.pl/zapraszamy-na-spotkania-z-rebecca-kiessling

 

 

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.