%PM, %16 %733 %2016 %16:%Sty

Kibice na Jasnej Górze wystosowali listę postulatów do premier Szydło

Podczas VIII Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę liczną grupą pokazali się fani z Dolnego Śląska m.in. Śląska Wrocław, Miedzi Legnica i Zagłębia Lubin. Wydarzenie obfitowało w patriotyczne akcenty i zgromadziło fanów sportowych z całej Polski

Co roku inicjatywa kapelana kibiców ks. Jarosława Wąsowicza przyciąga tysiące osób do narodowego sanktuarium w Częstochowie. Organizator zawsze mocno uwypukla aspekt patriotyczny pielgrzymki, a sami kibice różnych klubów bez żadnych awantur potrafią stanąć obok siebie i pomodlić się wspólnie. Dlatego też Pielgrzymka Kibiców nie jest wydarzeniem medialnym, o którym ośrodki liberalno-lewicowe wolą nie pisać. Nie zgadza się ono ze stereotypem agresywnego kibola-wandala.

-Kiedy dziś niedawni włodarze podnoszą lament nad rzekomo łamaną demokracją, jako środowisko, które doświadczyło specyficznego umiłowania przez nich wolności, chcieliśmy im przypomnieć o naszych kolegach przetrzymywanych przez nich niewinnie i przez wiele miesięcy w więzieniach, pod fałszywymi zarzutami, o kibicach masowo karanych za udział w tych protestach kolegiami; przypomnieć o karach wymierzonych w nasze środowisko za patriotyczne transparenty wywieszane na stadionach; o karach za protesty przeciwko wykładom na polskich uniwersytetach stalinowskich aparatczyków; przypomnieć policyjne prowokacje na Marszach Niepodległości; używanie przemocy wobec protestujących górników; przypomnieć o masowym zwalnianiu nieprawomyślnych dziennikarzy; o manifestacjach w obronie Telewizji Trwam, w których uczestniczyły setki tysięcy Polaków, kiedy odmawiano katolickim mediom miejsca na multipleksie; o promowaniu wielce aroganckiej, agresywnej i krzykliwej mniejszości, która domagała się i wciąż to czyni, zerwania silnego związku Polaków z chrześcijaństwem. Ta litania mogłaby być naprawdę długa – mówił w kazaniu podczas mszy św. ks. Jarosław Wąsowicz.

Przywołał on także ważne dla Polaków wydarzenia historyczne i stwierdził, że to właśnie w tradycji katolickiej jest umocowane nasze głębokie umiłowanie wolności.

-Jesteście naprawdę kimś bardzo wielkim w Polsce, bo przecież to wy jesteście tymi, którzy tak bardzo ukochali Polskę, to przecież wy na stadionach mówicie o Żołnierzach Niezłomnych, to przecież was można spotkać na ulicach polskich miast, gdzie opowiadacie się tak bardzo wyraźnie za Polską, za tymi, którzy walczyli o Polskę - przemawiał do kibiców gospodarz, paulin Jan Poteralski.

Środowisko kibicowskie przygotowało także postulaty dla pani premier Beaty Szydło, które odczytano w kaplicy Królowej Polski. Proszą oni m.in. o ponowne rozpoczęcie śledztwa w sprawie zbadania okoliczności śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gruntowne zlustrowanie wszystkich środowisk opiniotwórczych i kulturalnych w Polsce, jak najszybszego upublicznienia zbiorów zastrzeżonych IPN, dofinansowania mediów narodowych "w celu promowania naszej Ojczyzny za granicą i w kraju", wystąpienia do władz Unii Europejskiej o wsparcie polskich działań mających na celu sprowadzenie do Ojczyzny naszych rodaków z terenów byłego ZSRR, podjęcia działań na rzecz zagrożonych przez fanatyków środowisk chrześcijańskich na świecie, prowadzenia aktywnej polskiej polityki historycznej, ustanowienia przywilejów i ochrony dla polskich bohaterów narodowych, w szczególności Żołnierzy Wyklętych, przywrócenie w szkołach zwiększonej ilości lekcji historii oraz listy lektur opartych "na polskich dziełach patriotycznych".

Po mszy św. poświęcono transparenty, szaliki i flagi klubowe, a następnie uczestnicy wysłuchali wystąpienia red. Wojciecha Sumlińskiego „pt. „Mordy założycielskie III RP”” i koncertu Piotra Piekarczyka o Żołnierzach Wyklętych.

Wspomniano również o 1050. rocznicy chrztu Polski, jaką obchodzimy w tym roku.

-Kto walczy ze swoją matką i szuka sojuszników pośród obcych, zawsze poniesie klęskę. Tego uczy nas nasza historia. Dlatego w ostatnich latach także z nią prowadzono walkę, ograniczając naukę o polskich dziejach w programach szkolnych. Walka więc trwa i trzeba odwoływać się do takich rocznic, które są dla nas inspiracją dla duchowego wzrostu w miłości do Boga i Ojczyzny – mówił ks. Wąsowicz.

Na końcu, co już jest tradycją wydarzenia, na Wałach Jasnogórskich, miała miejsce oprawa, którą przygotowali kibice Lecha Poznań. Jasna Góra rozświetliła się na czerwono z powodu kilkuset odpalonych rac. Taki widok możemy zobaczyć tylko raz w roku.

autor: Zespół wDolnymŚląsku.pl

Wrocławska Inicjatywa Stop Seksualizacji Dzieci ostrzega przed planowaną edukacją